0

0.00

#

Gaisa kondicionēšana-autodaļas visām automarkām

Rezerves daļu katalogs Gaisa kondicionēšanas sistēma Premium kvalitātes

Gaisa kondicionēšanas sistēma autodaļu zīmolu ražotāji

  • HELLA Gaisa kondicionēšana
  • VALEO Gaisa kondicionēšana
  • NRF Gaisa kondicionēšana
  • THERMOTEC Gaisa kondicionēšana

Gaisa kondicionēšana - Kas jums jāzina par mehāniku, nolietojumu un remontu

Dzirdot vārdu „kondicionieris”, vairums cilvēku iedomājas vienīgi par patīkamu vēsumu transportlīdzeklī. Taču gaisa kondicionēšanas sistēma sniedz daudz ko vairāk: tā vienmēr uztur sausu transportlīdzekļa salona gaisu. Tādēļ strādājošs kondicionieris ir noderīgs arī ziemā, jo tas pasargā stiklu iekšpusi no apledošanas. Cauru gadu izmantojamā transportlīdzeklī papildus salona dzesēšanai lietderīgi ir uzstādīt arī sildītāju.

Patīkama braukšana ar funkcionējošu kondicionieri

Transportlīdzekļa gaisa kondicionēšanas sistēma izmanto diezgan sarežģītu tehnoloģiju. Galvenā dzesēšanas sistēmas vienība ir kondicioniera kompresors. Kompresoru darbina siksna, un tā uzdevums ir dzesējošās gāzes saspiešana līdz šķidram stāvoklim. Pēc tam šķidrais aukstumaģents plūst caur šļūteni uz iztvaicētāju.
Tur aukstumaģents pēkšņi atkal izplešas, tādējādi radot vēlamo aukstumu. Aukstums ar ventilatora palīdzību tiek piegādāts transportlīdzekļa salonā. Vienlaikus atdzesētais gaiss plūst caur filtru un žāvētāju, kas izfiltrē no tā mitrumu. Kad automašīna tiek apstādināta, arī šis process apstājas. Tādēļ karstā laikā pilnībā normāla ir ūdens pilienu noplūde zem transportlīdzekļa grīdas.
Salona dzesēšanas sistēmas trūkums ir tas, ka kondicioniera kompresora mehāniskais pārvads patērē lielu dzinēja jaudu. Tādēļ transportlīdzekļiem ar salona dzesēšanu ir lielāks degvielas patēriņš, nekā transportlīdzekļiem bez salona dzesēšanas.

Gaisa kondicionēšanas sistēmas bojājumi

Gaisa kondicionēšanas sistēma ir regulāri jāpārbauda specializētā uzņēmumā.
Gaisa kondicionēšanas sistēmas bojājums ir uzreiz pamanāms, jo zūd dzesēšanas efekts. Tā iemesls parasti ir pāragra aukstumaģenta iztvaikošana. Šajā gadījumā var palīdzēt tikai dzesēšanas sistēmas uzpilde. Pakāpeniski aukstumaģenta zudumi ir normāli un neizbēgami. Tomēr pirms uzpildīšanas vienmēr ir jāpārbauda, vai dzesēšanas sistēmā nav noplūdes. Abas šīs darbības var veikt tikai profesionāls speciālists. Nepatīkamas smakas rašanās cēlonis salonā visbiežāk ir aizsērējis kondicioniera filtrs. Šādā gadījumā palīdz filtra nomaiņa un dzesēšanas sistēmas tīrīšana. Kondicioniera kompresora bojājumu var izraisīt iekšējais nodilums.
Tādēļ, veicot komponentu nomaiņu, vienmēr īpaši svarīgi ir, lai visas dzesēšanas sistēmas šļūtenes tiktu rūpīgi izskalotas. Vecā kompresora atlūzas var ātri sabojāt jauno detaļu. Dzesēšanas sistēmas komponentu nomaiņa ir samērā vienkārša. Vides aizsardzības un drošības nolūkā visa dzesēšanas sistēma ir jāatbrīvo no atlikušā aukstumaģenta. Īpaši svarīgi tas ir līdz 2011. gadam ražotajiem transportlīdzekļiem. Neilgu laika periodu transportlīdzekļos izmantoja aukstumaģentu ar nosaukumu R134a, kas saskarē ar gaisa skābekli var pārvērsties īpaši agresīvā skābē.
Pat pēc 2011. gada ražotās automašīnas to iepriekšējie īpašnieki var būt modernizējuši ar šo aukstumaģentu, jo tam ir lieliska dzesēšanas veiktspēja līdztekus ar zemāku degvielas patēriņu, nekā ierasti izmantotiem aukstumaģentiem. Tādēļ pirms patstāvīgas komponentu nomaiņas vienmēr ir jāveic dzesēšanas sistēmas iztukšošana un skalošana specializētā uzņēmumā. Savukārt piedziņas siksnas nomaiņa ir viegli veicama. Tās defektu parasti var ievērot pēc uzbāzīgas čīkstēšanas, un siksnu var nomainīt pāris vienkāršu soļu gaitā.

Viss gaisa kondicionēšanas sistēmai vietnē Autorezervesdalas24

Mūsu veikalā jūs atradīsiet visas nepieciešamās sastāvdaļas jūsu salona dzesēšanas sistēmas remontam. Īpaši liela ir dārgāko komponentu izvēle: papildus oriģinālā aprīkojuma ražotāju kvalitātes produktiem mēs piedāvājam arī ievērojami lētākas alternatīvas, kas ir tikpat efektīvas kā oriģinālās detaļas. Mēs paļaujamies uz mūsu uzticamajiem partneriem, kuru preču kvalitāte un lojalitāte mūs ir personīgi pārliecinājusi.
Papildus kvalitatīviem kompresoriem mēs piegādājam arī žāvētājus, filtrus, siksnas, kā arī visus citus komponentus, kas nepieciešami transportlīdzekļa dzesēšanai. Mūsu produktu klāsts ir arī ideāli piemērots vecāku modeļu automašīnām, kuru remonta veikšanai nav ekonomiski lietderīgi uzstādīt oriģinālās detaļas. Izmantojot mūsu kondicionēšanas sistēmas detaļu piedāvājumu, nevienam autovadītājam vairs nevajadzēs atteikties no atsvaidzinošā transportlīdzekļa dzesēšanas sistēmas komforta.

Populārākie produkti kategorijā Gaisa kondicionēšana