0

0.00

#

Virsbūve-autodaļas visām automarkām

Rezerves daļu katalogs Virsbūves daļas Premium kvalitātes

Virsbūves daļas autodaļu zīmolu ražotāji

  • JOHNS Virsbūve
  • PRASCO Virsbūve
  • BLIC Virsbūve

Virsbūve - Kas jums jāzina par mehāniku, nolietojumu un remontu

Virsbūve ietver visas metāla un plastmasas daļas, kas veido transportlīdzekļa ārējo formu. Tā sastāv no kustīgām un fiksēti uzstādītām sastāvdaļām.

Virsbūves konstrukcija

Virsbūve sastāv no četriem komponentiem. Virsbūves karkass ir liels sametinātu lokšņu bloks. Tas ir transportlīdzekļa korpuss, uz kura ar kniedēm, sprādzēm vai skrūvēm tiek piestiprināti visi pārējie komponenti. Nomaināmas virsbūves daļas, kas tiek piestiprinātas pie virsbūves karkasa, ir otra komponentu grupa. Tie ir priekšējie spārni un buferi. Rūsas vai satiksmes negadījumu izraisītu bojājumu gadījumā tos var vienkārši noņemt un aizstāt ar jaunu detaļu. Tiem nav nesošo funkciju – šīs daļas kalpo vien automašīnas aerodinamikai un konstrukcijas veidošanai. Trešā komponentu grupa ir kustīgās virsbūves detaļas.
Tās ir durvis, dzinēja pārsegs, bagāžas nodalījuma durvis, degvielas tvertnes vāciņš un, ja nepieciešams, lūka vai nolaižams salokāmais jumts. Bojājumu gadījumā arī šīs detaļas ir viegli nomaināmas. Izņemot dzinēja pārsegu un degvielas tvertnes vāciņu, citās kustīgās virsbūves detaļās ir daudz elektronikas un uz iekšu vērstu apšuvuma elementu. To aizstāšanai ar jaunu detaļu parasti ir nepieciešama dārga daudzu virsbūves elementu demontāža. Ceturtā virsbūves detaļu grupa ietver visas papilddetaļas, tādas kā uzlikas, emblēmas, apšuvuma dēļus ar kustīgiem elementiem un tamlīdzīgus. Arī to nomaiņa parasti ir diezgan vienkārša un, ja visas šīs papilddetaļas ir teicamā stāvoklī, tas var sniegt ievērojamus automašīnas uzlabojumus.

Virsbūves nolietojums

Būtībā transportlīdzekļa virsbūve sastāv no tērauda loksnēm. Tās galvenais ienaidnieks ir rūsa. Ar rūpniecisku aizsardzības pasākumu palīdzību, tādu kā auto apakšas apstrāde, dobumu antikorozijas apstrāde vai lokšņu cinkošana, var aizkavēt priekšlaicīgas korozijas rašanos. Taču, kā pierāda vēsture, pat pilnībā cinkoti transportlīdzekļi var ļoti ātri sarūsēt nelaimīgas apstākļu sakritības gadījumā. Lai novērstu korozijas izraisītu transportlīdzekļa rūsēšanu, katrs mazākais rūsas plankums ir nekavējoties jānovērš. Transportlīdzekļiem ir noteiktas vājās vietas, kurās parasti ir sagaidāma rūsas veidošanās. Virsbūves karkasa aizmugurējo riteņu arkas bieži skar rūsa.
Braukšanas laikā no riteņa atdalījušās daļiņas pakāpeniski iznīcina riteņa arkas apakšējās malas aizsargājošo krāsojumu, kā rezultātā tam var piekļūt mitrums un vēlāk arī rūsa. Ja tas tiek pietiekoši ātri pamanīts, korozijas izplatīšanos var novērst, noslīpējot rūsējumu un atkārtoti pārklājot riteņa arku ar hermētiķi. Vēl viena daudzu automašīnu vājā vieta ir apakšdaļa. Īpaši bieži rūsa skar sānu sliekšņus. Daļēji tas notiek tā paša iemesla dēļ, kas skar riteņu arkas. Taču bieži vien to izraisa piesardzības neievērošana, veicot remontdarbus: sānu sliekšņos ir dobumi, no kuriem iekļuvušais ūdens nevar tik viegli izkļūt. Tādējādi tam ir laiks un iespēja kļūt par rūsas veidošanās katalizatoru. Ja sānu sliekšņos tiek konstatēta rūsa, parasti palīdz vienīgi bojātās vietas izgriešana un rezerves tērauda loksnes piemetināšana. Stipra korozija var kļūt par iemeslu tehniskās apskates neiziešanai.
Arī durvis un priekšējos spārnus var skart rūsa. Šajā gadījumā parasti notiek visa komponenta aizstāšana, nevis tiek mēģināts tos labot. Taču šādā gadījumā neizbēgama ir nomainītā komponenta krāsošana esošās virsbūves krāsā, jo atšķirīgas krāsas virsbūves daļa ievērojami pazeminās transportlīdzekļa vērtību.
Buferi mūsdienās galvenokārt tiek izgatavoti no plastmasas. Tos parasti var noņemt, atskrūvējot vien dažas skrūves un aizstājot tos ar jaunu detaļu. Sērijveidā ražotu transportlīdzekļu buferu iegāde parasti ir salīdzinoši lēta. Savukārt kvalitatīvu sporta kupeju buferi var būt ļoti dārgi. Tādēļ mēs piedāvājam plastmasas buferu remonta komplektus, ar kuru palīdzību var daļēji novērst plaisas vai veikt to remontu.
Autorezervesdalas24.lv tiek piedāvāta virkne līdzekļu, ar kuru palīdzību var veikt transportlīdzekļa virsbūves apkopi un uzlabojumus. Līdzekļu klāsts ietver pulierus un krāsojuma tīrītājus, speciālus auto šampūnus un īpašus līdzekļus alumīnija detaļām. Durvis, spārni un buferi ir jāiegādājas pie rezerves daļu tirgotājiem. Interneta katalogā bieži var atrast piemērotas dārgo, oriģinālo rezerves daļu alternatīvas. Tas nozīmē, ka, iztērējot nelielu naudas summu, jūs varat novērst transportlīdzekļa bojājumus.

Populārākie produkti kategorijā Virsbūve