0

0.00

#

Degvielas sistēmas-autodaļas visām automarkām

Rezerves daļu katalogs Degvielas padeves sistēma Premium kvalitātes

Degvielas padeves sistēma autodaļu zīmolu ražotāji

  • VALEO Degvielas sistēmas
  • BOSCH Degvielas sistēmas

Degvielas sistēmas - Kas jums jāzina par mehāniku, nolietojumu un remontu

Degvielas sistēma nodrošina benzīna, dīzeļdegvielas vai gāzes padevi no tvertnes uz dzinēja degkameru. Funkcionējoša degvielas sistēma ir svarīga ne vien transportlīdzekļa darbībai. Nevainojams degvielas sistēmas stāvoklis, pirmkārt, ir nepieciešams transportlīdzekļa un uguns drošībai.

Degvielas sistēmas uzbūve

Degviela tiek iepildīta degvielas tvertnē no ārējas uzpildes stacijas. Šķidrās degvielas, tādas kā benzīns vai dīzeļdegviela, uzpilde tiek veikta bez spiediena, savukārt dabasgāzes un sašķidrinātas naftas gāzes uzpilde tiek veikta, izmantojot augstu spiedienu. Tvertnē atrodas pludiņš vai spiediena devējs, kas ir savienots ar degvielas mērītāju. No tvertnes degviela plūst caur degvielas sūkni, kurš veido nepieciešamo padeves spiedienu degvielas sistēmā. Sūkni darbina elektrodzinējs, savukārt to darbina akumulators un ģenerators.
Ar dīzeļdegvielu un benzīnu darbināmās automašīnās degvielas līnijas parasti ir vienkāršas gumijas šļūtenes vai vara caurulītes. Tās parasti padod degvielu uz augstspiediena sūkni, kur tā tiek izsmidzināta un ievadīta degkamerā tieši īstajā laikā un pareizā devā, izmantojot vadības bloku. Transportlīdzekļos ar gāzes piedziņu visi komponenti, tostarp degvielas līnijas, ir speciāli konstruēti augstam spiedienam, kas nepieciešams gāzes sašķidrināšanai.
Dīzeļdegvielas un benzīna transportlīdzekļos degviela iet cauri vienu vai vairākiem degvielas filtriem. Ņemot vērā to, ka šķidrās degvielas kvalitāte var ievērojami atšķirties, svarīgi ir regulāri mainīt šos filtrus. Atteikšanās no filtru nomaiņas nav ieteicama, jo aizsērējuša augstspiediena sūkņa un nosprostotu iesmidzināšanas sprauslu remonts ir sarežģīts un dārgs.

Degvielas sistēmas bojājumi

Degvielas sistēmas bojājumus var pamanīt pēc degvielas noplūdes, nepatīkamas smakas vai sliktas dzinēja darbības. Degvielas noplūde ir ļoti bīstama un vidi piesārņojoša. Braukšana ar transportlīdzekli, kuram ir degvielas zudumi, ir aizliegta.
Transportlīdzekļa tvertne ir izgatavota no tērauda vai plastmasas. Tērauda tvertnes, it īpaši tās, kurās tiek glabāta šķidrā degviela, piemēram, benzīns vai dīzeļdegviela, mēdz rūsēt. Tvertnes metināšana nav ieteicama, jo pastāv augsts eksplozijas risks. Turklāt tas nekad negarantē ilgstošu risinājumu. Tādu jums sniegs tikai tvertnes nomaiņa pret jaunu detaļu. Daudzos transportlīdzekļu modeļos ir iespējama no lokšņu metāla izgatavotu degvielas tvertņu nomaiņa ar jaunām plastmasas tvertnēm. Šāda nomaiņa ir ieteicama, jo no plastmasas izgatavota tvertne novērš korozijas risku.
Šķidrās degvielas transportlīdzekļu tvertnē tiek ievietots degvielas mērītājs. Vairumā gadījumu vienlaikus ir jāveic tvertnes un rādītāja remonts. Ja degvielas rādītājs ir bojāts, parasti ir jānomaina visa tvertne. Degvielas mērītāja bojājumus galvenokārt izraisa vaļīgi vai aprūsējuši kontakti vai attēlošanas ierīces traucējumi. Šie savienojumi ir jāpārbauda pirms tvertnes nomaiņas.
Laika gaitā līnijas kļūst arī trauslas vai porainas. Benzīna un dīzeļa šļūtenes ir izgatavotas no gumijas, un tās var nomainīt, vienkārši tās izvelkot un atvienojot. Ņemot vērā to, ka arī šo līniju iekšpuse novecojas, nomaiņas laikā ieteicama ir arī filtru aizstāšana.
Vairumā transportlīdzekļu degvielas sūknis ir uzstādīts tieši uz tvertnes un pieejams caur bagāžas nodalījumu. Ja tas ir bojāts, automašīna vienkārši vairs nedarbojas. Sūkni darbina elektrodzinējs. Tādēļ tā bojājuma gadījumā vispirms ir jāpārbauda perifērās ierīces, tādas kā kabeļi, slēdži, releji, drošinātāji - visa degvielas sūkņa elektrosistēma, kas var būt atbildīga par defektu, un kuru var salabot daudz lētāk un ātrāk nekā pašu sūkni.
Nespeciālists nevar salabot augstspiediena sūkni. Tas ir ļoti sarežģīts agregāts, kas sastāv no daudzām vārpstām, virzuļiem, blīvēm un zobratiem. Tomēr var lēti iegādāties augstspiediena sūkņus kā lietotas rezerves daļas no vecākiem transportlīdzekļiem un aizstāt tos. Augstspiediena sūkņu vājā vieta ir blīvējums. Nepiemērotas degvielas izmantošana, piemēram, biodīzeļdegvielas izmantošana tam nepiemērotos transportlīdzekļos, var ātri sabojāt blīvējumu.

Atrodiet visu nepieciešamo degvielas sistēmai vietnē Autorezervesdalas24

Mēs piedāvājam visu nepieciešamo degvielas sistēmas remontam. Piemēram, jūs varat atrast plašu īpaši lētu degvielas tvertņu klāstu mūsu interneta katalogā. Izmantojot šos piedāvājumus, vairs nav vērts mēģināt remontēt tvertni, to metinot, lodējot vai līmējot.

Populārākie produkti kategorijā Degvielas sistēmas