Elektriskās iekārtas-autodaļas visām automarkām

Elektriskās iekārtas par šādiem auto modeļiem
Elektriskās iekārtas - Kas jums jāzina par mehāniku, nolietojumu un remontu
Automašīnas elektrosistēma ir atbildīga par visu to signālu nosūtīšanu, kas nepieciešami transportlīdzekļa darbībai. Elektriskās un elektroniskās detaļas pēdējo divdesmit gadu laikā ir kļuvušas ļoti komplicētas. Tā rezultātā mūsdienu transportlīdzekļi ir daudz drošāki un ērtāki. Tomēr elektrosistēmas problēmas ir viens no biežākajiem bojājumiem un transportlīdzeklī veiktiem remontdarbiem.
Transportlīdzekļa elektrosistēmas sastāvdaļas
Transportlīdzekļa elektrosistēma sastāv no pieciem komponentiem- Ievades ierīces ir slēdži, ar kuriem transportlīdzekļa lietotājs var kontrolēt signālus. Tas ietver visus mērinstrumentu paneļa slēdžus, pedāļus, sēdekļu regulēšanas slēdžus un elektriskos logu pacēlājus. Slēdži parasti ir viegli pieejami, un, ja nepieciešams, nomaināmi. Tomēr bieži vien pietiek ar pamatīgu bojātā slēdža tīrīšanu, lai liktu tam atkal strādāt.
- Signāla līnijas ir transportlīdzekļa vadojums. Šim nolūkam katrā transportlīdzeklī ir uzstādīts galvenais vadu saišķis, no kura atzarojas vairākas sekundāras nozīmes līnijas. Automašīnas elektronikas sarežģītība mūsdienās pieprasa kompleksu vadojumu, kas daudzos transportlīdzekļu modeļos ir izrādījies īpaši jutīgs pret bojājumiem. Lai atklātu signāla līnijas kļūmi, mūsdienās jums ir nepieciešama nolasītājierīce.
- Transportlīdzekļa devēji ir ievades ierīces, kas tiek ierosinātas bez aktīvas operatora iejaukšanās. Tās ietver ABS devējus, lambda zondi, dažādus spidometrus, degvielas mērītāju, temperatūras devējus, gaismu devējus un daudz ko citu. Bojāti devēji var izraisīt bīstamas ceļa situācijas. Tie ir jāpārbauda precīzi saskaņā ar pārbaužu grafiku un, ja nepieciešams, piesardzības nolūkā arī jānomaina. Devēju daudzums transportlīdzeklī pastāvīgi pieaug. Kopš nesenā laika, piemēram, riepu spiediena devēji ir kļuvuši obligāti visiem jaunajiem transportlīdzekļiem. Šie devēji tiek izvietoti uz transportlīdzekļa diskiem un, nomainot riteni, ja nepieciešams, ir jāmodernizē.
- Transportlīdzekļa elektronikas vadība mūsdienās tiek veikta centralizēti ar vienu vai vairākām kontroles ierīcēm. It īpaši dzinēja vadības sistēmu pastāvīgi uzrauga centrālais vadības bloks. Tas ir nepieciešams, lai efektīvi izmantotu degvielu un nesabojātu katalizatoru. Kontrolieris saņem signālus no devējiem un nosūta pārveidotās un pielāgotās vērtības aizdedzes sistēmai un iesmidzināšanas sistēmai. Aizdedzes sistēma sastāv no aizdedzes un kvēlsvecēm (atkarībā no tā, vai tas ir benzīna vai dīzeļdegvielas transportlīdzeklis), svečvadiem un aizdedzes sprieguma pārveidotāja. Visai transportlīdzekļu elektronikai nepieciešamā strāva tiek ražota ģeneratorā, kuru darbina dzinēju, un strāva tiek uzkrāta transportlīdzekļa akumulatorā.
- Transportlīdzekļa elektronikas izvades ierīces galvenokārt ir gaismas transportlīdzekļa iekšpusē un ārpusē. Tās ietver priekšējās gaismas, kas sastāv no priekšējiem lukturiem ar tuvajām un tālajām gaismām, pagrieziena signāllukturiem, miglas lukturiem, adaptīvām pagrieziena gaismām un dienas gaitas gaismām. Aizmugurē atrodas bremzēšanas signālgaismas, aizmugurējie lukturi, aizmugurējie miglas lukturi un avārijas gaismas. Transportlīdzekļa elektriskās sistēmas daļa ir arī piekabes apgaismojuma savienojums. Izvades ierīces transportlīdzekļa iekšpusē sastāv no dažādiem gaismekļiem un digitālā mērinstrumentu paneļa displeja, kā arī transportlīdzekļa salona apgaismojuma. Sēdekļu apsildes sistēma, sēdekļu elektroniskās regulēšanas sistēmas dzinējs, appūtējs un komforta funkcijas, tādas kā atdzesēts cimdu nodalījums, var tikt pieskaitītas izvades ierīcēm.
Ierasti autoelektronikas bojājumi
Bojāts displejs, slikta dzinēja darbība, streikojošs iekaramais dzinējs – tie ir transportlīdzekļa elektronikas bojājumu simptomi, kas var būt visdažādākie. Precīzu informāciju var iegūt vienīgi, izmantojot defektu indikatoru.
Visa transportlīdzekļa elektronika sastāv no jutīgiem komponentiem, kas ir pakļauti stiprākam vai mazāk stipram nolietojumam. Devēji, kas ir pakļauti iedarbībai vai termiski ievērojami noslogoti, tādi kā ABS devēji, tahometrs vai lambda zonde, ir jānomaina saskaņā ar apkopes grafiku. Savukārt, izmantojot automašīnas signālgaismām ārkārtīgi izturīgās LED lampas, tām gandrīz nav nepieciešama nomaiņa. Tas attiecas arī uz bremžu gaismām, kā arī paneļa apgaismojumu. Ja jums vēl aizvien ir vecāka gadu gājuma transportlīdzeklis ar kvēldiega spuldžu bremžu gaismām, īpaši ieteicama ir to nomaiņa pret LED lampām.
Elektronikas bojājumus izraisa arī korozija. Bojāti vadi un pārejas no vada uz spraudni ir vājās vietas, kurās primāri var iekļūt mitrums, vēlāk veidojot koroziju. Elektriskās strāvas plūsma caur līnijām to veicina. Rūsas veidošanās ir pamanāma kā pieaugoša līnijas pretestība, ko var parādīt dzinēja vadības bloks. Tad tiek uzrādīts kļūdas kods, kas precīzi norāda, kur tieši atrodas bojājums. Autorezervesdalas24.lv piedāvā plašu transportlīdzekļa elektronisko komponentu klāstu, ko var izmantot, lai novērstu vairumu bojājumu vai uzlabotu transportlīdzekļa elektroinstalācijas komfortu un drošību.