0

0.00

#

Izplūdes sistēma-autodaļas visām automarkām

Rezerves daļu katalogs Izplūdes gāzu sistēma Premium kvalitātes

Izplūdes gāzu sistēma autodaļu zīmolu ražotāji

  • ELRING Izplūdes sistēma
  • BOSCH Izplūdes sistēma
  • BOSAL Izplūdes sistēma
  • DENSO Izplūdes sistēma
  • HJS Izplūdes sistēma

Izplūdes sistēma - Kas jums jāzina par mehāniku, nolietojumu un remontu

Benzīna un dīzeļdzinēju izplūdes gāzes ir ļoti karstas un arī ļoti toksiskas. Izplūdes sistēma tika izstrādāta, lai pareizi izvadītu šīs gāzes. Taču līdztekus izplūdes gāžu izvadei šiem komponentiem ir arī citi uzdevumi.
Izplūdes sistēma galvenokārt tiek izmantota, lai kliedētu dzinēja dūmus tādā veidā, kas nerada kaitējumu transportlīdzekļa iekšpusē vai ārpusē. Otrs izplūdes sistēmas uzdevums nav mazāk svarīgs. Sprādziena skaņas, kas rodas normāla dzinēja darbības cikla laikā, tiek pazemināts tiktāl, lai radītu vien mērenu troksni. Tādējādi izplūdes sistēma palīdz arī piešķirt transportlīdzeklim stabilu un raksturīgu skaņu. Trešais izplūdes sistēmas uzdevums ir tās attīrīšana no sadegšanas produktiem.

Izplūdes sistēmas sastāvdaļas

Izplūdes sistēma sastāv no trim daļām:
  • Cauruļu sistēma stiepjas tieši no cilindru bloka uz izplūdes cauruli. Tā sastāv no kolektora, sazarojuma, elastīgas caurules, centrālās caurules un izpūtēja. Cauruļu sistēmā ir integrēti dažādi skaņas slāpētāji, tostarp priekšējais, vidējais un gala slāpētājs.
  • Izplūdes gāzu attīrīšanas sistēma sastāv no katalizatora un lambda zondes. Katalizatorā toksiskā slāpekļa oksīda gāze, kas rodas sadedzē, tiek sadalīta nekaitīgās slāpekļa un skābekļa molekulās. Lambda zonde mēra gāzes koncentrāciju karstā izplūdes gāzē un noteiktās vērtības nodod uz vadības bloku. Tā regulē degvielas padevi dzinējā, lai neradītu katalizatora bojājumus.
  • Papildpiederumi sastāv no dažādām skavām un blīvēm, kas ir nepieciešamas izplūdes sistēmas uzstādīšanai un darbībai. Tie ietver uzgaļus un uzlikas, kas var uzlabot transportlīdzekļa izskatu. Šīs gumijas ir pakļautas īpašai slodzei, un tās mēdz plaisāt. Kad bojājums ir noteikts, gumijas ir jānomaina.

Bieži izplūdes sistēmas defekti

Lielākais izplūdes sistēmu ienaidnieks ir rūsa. Ņemot vērā to, ka izplūdes sistēmas ir pakļautas krasām temperatūras svārstībām, gandrīz neiespējami ir novērst jebkādus bojājumus, izmantojot rūsas aizsargpārklājumu. Izņemot ļoti dārgas tīra nerūsējošā tērauda izplūdes caurules, nepastāv cits veids, kā padarīt izplūdes sistēmu ilgstoši izturīgu pret rūsu. Dažādu pakāpju korozija skar atsevišķus sistēmas komponentus.
Klusinātāji nodrošina lielu kontaktvirsmu rūsas iedarbībai. Bojājumu gadījumā ir manāms lēns dzinēja trokšņa pieaugums. Šo komponentu vērtība parasti ir tik zema, ka to nomaiņa ir lēta, ātra un ilgnoturīga. Elastīgo cauruli parasti izgatavo no nerūsējošā tērauda. Tā palīdz kompensēt dzinēja vibrāciju un pasargāt katalizatoru no nevajadzīgas vibrācijas. Spēcīgas kustības un karstuma un aukstuma svārstības īpaši destruktīvi ietekmē elastīgo cauruli. Tai pārlūstot, dzinēja skaņa kļūst īpaši skaļa, jo nav nekā, kas mazinātu tā troksni. Elastīgās caurules ir arī ļoti lētas un viegli nomaināmas. Izplūdes kolektori ir izgatavoti no smagām čuguna caurulēm, un parasti to darbmūžs atbilst automašīnas ekspluatācijas laikam. Parasti īpaši izturīga ir arī centrālā caurule.
Katalizators sastāv no keramiska korpusa, kas ir pārklāts ar platīnu. Platīna slānis parasti ir mūžīgs. Tomēr to var sabojāt neizbēgamā keramiskā korpusa vibrācija. Ja katalizatora bojājums netiek noteikts emisijas testā, to var konstatēt kā graboņu un klaudzēšanu. Šādā gadījumā ieteicams ir veikt tūlītēju nomaiņu: bojātu, taču vēl klātesošu katalizatora keramisko korpusu var pārdot pārstrādātājam, savukārt tukšs apvalks ir bezvērtīgs.

Tiesiskais regulējums

Izplūdes sistēmas ir būtiski drošības komponenti, un tām ir arī ekoloģiska nozīme. Bojātas izplūdes sistēmas ir īpaši kaitīgas videi, jo to attīrīšanas un slāpēšanas funkcijas tiek traucētas. Apzināta braukšana ar transportlīdzekli, kuram ir bojāta izplūdes sistēma, ir nelikumīga, un autovadītājam par to var piemērot naudas sodu.

Izplūdes sistēmas iegādes padomi

Parasto mazgabarīta un vidus klases automašīnu izplūdes sistēmas parasti ir ļoti lētas. Autorezervesdalas24.lv jūs vienmēr atradīsiet arī interesantas akcijas. Diez vai ir iespējams novērst izplūdes sistēmas nolietojumu. Regulāras apskates, pārbaudot vai visi gumijas turētāji ir darbības kārtībā un savā vietā, palīdzēs izvairīties no kaitīga sprieguma un izplūdes caurules noraušanas. Pretējā gadījumā svarīgi ir veikt bojātās detaļas nomaiņu jau agrīnā stadijā, lai saglabātu transportlīdzekļa darbības drošību.

Populārākie produkti kategorijā Izplūdes sistēma