0

0.00

#

Siksnu piedads-autodaļas visām automarkām

Rezerves daļu katalogs Siksnu piedads Premium kvalitātes

Siksnu piedads autodaļu zīmolu ražotāji

  • BOSCH Siksnu piedads
  • CONTITECH Siksnu piedads
  • GATES Siksnu piedads
  • DAYCO Siksnu piedads
  • SKF Siksnu piedads

Siksnu piedads - Kas jums jāzina par mehāniku, nolietojumu un remontu

Aizdedzes sistēma kalpo degvielas-gaisa maisījuma aizdedzināšanai degkamerā. Tas izraisa eksploziju, kas spiež virzuli paredzētajā virzienā, tādējādi atbrīvojot visu dzinēja jaudu.

No sveces līdz ģeneratoram

Aizdedzes sistēma tiek balstīta uz pēkšņu augstsprieguma elektriskās strāvas izlādi. Aizdedzes kvalitāte ir atkarīga no dzirksteles jaudas, tās ilguma un tās lieluma. Jo stiprāka ir dzirkstele, jo precīzāka ir degvielas-gaisa maisījuma sadedze.

Sprieguma ceļš

Ģenerators ražo elektroenerģiju aizdedzes sistēmai. Uz dzinēja uzstādītais ģenerators atkarībā no transportlīdzekļa sniedz 3 līdz 24 voltu spriegumu. Mazajiem motocikliem bieži vien ir 3 voltu ķēdes, savukārt augstas noslodzes kravas automašīnām ir 18 vai 24 voltu ķēdes. Vieglajās automašīnās parasti ir 12 voltu sistēma, kas arvien pieaugošā elektropatērētāju skaita dēļ jaunražotajās automašīnās drīzumā tiks nomainīta uz 18 V. Taču efektīvai aizdedzei ir nepieciešams daudz vairāk par 24 voltiem. Šim nolūkam spriegums ir stipri jāpārveido. To veic aizdedzes spole. Tas ir vienkāršs transformators, kas ir cieši pieskrūvēts pie automašīnas virsbūves. Izejot no transformatora, aizdedzes spriegums ir vairāku desmitu tūkstošu voltu stiprs. Dēļ zemā strāvas stipruma šis spriegums nav bīstams dzīvībai.
Taču, protams, pieskaršanās strādājošam svečvadam nav patīkama. Augsti pārveidots spriegums iet caur pārtraucēju, kas mūsdienu transportlīdzekļos tiek īstenots pilnībā elektroniski. Vecākos transportlīdzekļos parasti ir mehānisks pārtraucējs, kurus vairs neizmanto dēļ to uzņēmības pret bojājumiem. No pārtraucēja spriegums nonāk sadalītājā. Tas vienmēr īstajā brīdī padod aizdedzes spriegumu attiecīgajā degkamerā. Līdz pat šim brīdim sadalītāja rotora un ar aizsargvāciņu savienota svečvada sistēma ir pierādījusi savu efektivitāti. No sadalītāja spriegums nonāk svečvadā, kas sastāv vienīgi no resna vada ar piemērotiem savienotājiem. Visbeidzot aizdedzes spriegums nonāk pie aizdedzes sveces, kas ir cieši ieskrūvēta dzinējā.

Kā noteikt aizdedzes sistēmas bojājumu

Ja transportlīdzeklim ir bojāta aizdedzes sistēma, var notikt divas lietas: vai nu transportlīdzeklis darbojas nevienmērīgi, vai tas vispār nedarbojas. Ja transportlīdzekli ir grūti iedarbināt vai dzinējs brauciena laikā vienkārši noslāpst, visticamāk pie vainas ir aizdedzes sistēmas defekts. Šādā gadījumā vispirms pārbaudiet, vai visi svečvadi ir vietā un pievienoti. Brauciena turpināšanai bieži vien pietiek ar atvienota svečvada pieslēgšanu.
Sākot no svecēm līdz pat sadalītājam – tās visas ir lētas nolietojamās autodaļas. Transportlīdzekļa tehniskās apkopes rokasgrāmata paredz fiksētus aizdedzes sveču nomaiņas intervālus. Veicot sveču nomaiņu, lietderīgi ir ik reizi pārbaudīt arī sadalītāju. Lai to izdarītu, tas ir jāatvieno un jāieskatās iekšpusē. Ja uz četriem līdz astoņiem kontaktiem (vienmēr tieši tik, cik cilindru ir dzinējā) ir izveidojušās stipras apdegumu pēdas, tie būtu jānomaina.
Kā pagaidu risinājums var būt kontaktu notīrīšana ar skrūvgriezi. Taču, tiklīdz jums rodas iespēja iegādāties jaunu vāciņu, to vajadzētu nomainīt. Ja svečvadi zaudē izolāciju, spriegums vairs nesasniedz aizdedzes sveci. Lai to noteiktu, piemēram, var iedarbināt transportlīdzekli tumsā ar atvērtu dzinēja pārsegu. Bojāts svečvads radīs zibšņus. NEKAD neveiciet šo testu slēgtā telpā (piemēram, garāžā)!!! Izplūdes gāzes ir ĻOTI toksiskas un var izraisīt nāvi ļoti īsā laikā! Labāk sagaidiet nakti un veiciet šo testu uz ielas.
Ieteicams ir vienmēr pilnībā nomainīt svečvadus. Pat, ja bojāts ir tikai viens vads, piemēram, dēļ grauzējiem, jaunu svečvadu komplekts atgriezīs jūsu aizdedzes sistēmu noteiktajā stāvoklī, uz kuru jūs varat paļauties.
Veicot aizdedzes sveču nomaiņu, ļoti svarīgi ir izvēlēties ražotāja apstiprinātas sveces tieši jūsu transportlīdzekļa modelim. Aizdedzes svecei ir daudzi specifiski raksturlielumi: vītnes garums, kvēlskaitlis un pieļaujamais spriegums. Katram no šiem raksturlielumiem ir precīzi jāatbilst jūsu transportlīdzekļa modelim, pretējā gadījumā jūs riskējat ar pilnīgu dzinēja atteici.
Mūsu interneta veikalā jūs atradīsiet visas automašīnas aizdedzes sistēmas detaļas. Mēs pārdodam tikai sertificētus, kvalitatīvus produktus, kas veicina ilgu dzinēja darbmūžu.

Populārākie produkti kategorijā Siksnu piedads