0

0.00

#

Suspensija-autodaļas visām automarkām

Rezerves daļu katalogs Atsperojums Premium kvalitātes

Atsperojums autodaļu zīmolu ražotāji

  • BILSTEIN Suspensija
  • SACHS Suspensija
  • MONROE Suspensija
  • KYB Suspensija

Suspensija - Kas jums jāzina par mehāniku, nolietojumu un remontu

Transportlīdzekļa balstiekārta tiek izmantota, lai padarītu to vadāmu un ērtu jebkurā apvidū vai vēlamajā trasē. Balstiekārta kontrolē augšup un lejup ejošas riteņu kustības. Šim mērķim transportlīdzekļos izmanto dažādas sistēmas.

Dažādi balstiekārtu veidi

Vairumā transportlīdzekļu balstiekārta sastāv no lielās vītās atsperes un amortizatora kombinācijas. Amortizators ir iestiprināts vītās atsperes iekšpusē vai ārpusē. Izveidoti kā amortizatora statnis, atspere un amortizators veido atsevišķu komponentu, kuru var demontēt un nomainīt. Kā likums, amortizatoru vada vītā atspere. Arī Makfersona statnis sastāv no amortizatora-atsperes vienības, taču tajā statnis un amortizators ir izvietoti viens otram blakus. Atsperes spiediens iedarbojas uz atsevišķu plāksni, kas ir stingri piemetināta amortizatoram. Makfersona statņi pārsvarā tiek izmantoti uz aizmugurējās ass un ir īpaši viegli uzturami un nomaināmi. Bieži amortizatori uz priekšējās ass tiek izvietoti kā amortizatora statņi, savukārt uz aizmugurējās ass kā no atsperes atsevišķa konstrukcija.
Reizēm uz transportlīdzekļu aizmugurējām asīm ir atrodamas plakanatsperes, piemēram, piegādes furgoniem. Tās sastāv no slokšņu atsperu bloka, kas ir uzstādītas ar slīdēšanas iespēju viena virs otras. Amortizatori ir pildīti ar gāzi, eļļu, vai to abu kombināciju. Ar gāzi pildītos amortizatoros virzulis saspiež gāzi, kas uzkrāj aizvien pieaugošu pretestību līdz ar spiediena palielināšanos. Tādējādi riteņa iekļūšana tā mehāniskās robežās tiek novērsta. Ar eļļu pildītos amortizatoros vieglā eļļa tiek izspiesta caur šauriem kanāliem, kā rezultātā rodas amortizējošs efekts. Kā alternatīvu amortizatoriem augstas veiktspējas transportlīdzekļos izmanto arī hidropneimatiski darbojošās sistēmas. Tās ir cieši uzstādītas uz transportlīdzekļa. Ņemot vērā ievērojami lielāko saspiestā gaisa un eļļas apjomu, hidropneimatisko balstiekārtu sistēmu amortizējošais efekts ir ievērojami lielāks, nekā lietojot amortizatorus.

Bojājumu noteikšana un novēršana

Bojāta balstiekārta ir pamanāma pēc stipri samazinātas braukšanas dinamikas. Tādējādi normālas braukšanas laikā riepas spiedz, transportlīdzeklis nepatīkami valstās un saķere ir ievērojami samazināta. Pat slikta savirze var norādīt uz bojātu balstiekārtu. Bojātu balstiekārtu pārbauda stingri nospiežot stāvošu transportlīdzekli uz leju. Ja transportlīdzeklis spēcīgi atlec 2 - 3 reizes, tad amortizators ir bojāts. Eļļas spiediena amortizatori var radīt arī nodevīgu, klukstošu skaņu. Sākotnēju defekta veidošanos var ieraudzīt, aplūkojot stāvoša vai pacelta transportlīdzekļa amortizatoru. Ja eļļa noplūst lejup no tā, blīves ir bojātas. Amortizatori nav remontējami; tos var tikai aizstāt. Transportlīdzekļa atsperes parasti ir ļoti izturīgas, taču, nomainot amortizatorus, tās būtu vismaz jāpārbauda. Ja tiek konstatēta smaga korozija vai pat plaisāšana, jānomaina ir arī atsperes. Braukšanas laikā lūstošai atsperei vairumā gadījumu ir katastrofālas sekas.
Amortizatora nomaiņai ir nepieciešams īpašs instruments, atsperes noņēmējs. Šis instruments ir īpaši lēti pieejams un garantē drošu balstiekārtas remontu. Vajadzētu izvairīties no centieniem izmantot improvizētas spriegošanas siksnas vai citus nepiemērotus instrumentus. Negaidīti iztaisnojusies atspere var radīt īpaši augstu traumu risku.
Amortizatoru statņus vienmēr nomaina pa asīm, ideālā gadījumā visai automašīnai. Amortizatoru statņus un amortizatorus var īpaši lēti iegādāties vietnē Autorezervesdalas24. Mūsu interneta veikalā ir arī ļoti interesanti īpašie piedāvājumi.

Labākā kvalitāte remontam un tūningam

Visas interneta katalogā piedāvātās balstiekārtas detaļas ir sertificētas un ievēro visaugstākās kvalitātes prasības. Balstiekārtas ir sertificētas arī tūningošanai, kas ļauj aprīkot jūsu transportlīdzekli sportiskākam braukšanas stilam. Mūsu interneta veikalā pieejamās balstiekārtas ir lētas un kvalitatīvas rezerves daļas, kas atbilst reģistrācijas saņemšanas noteikumiem vecākiem transportlīdzekļiem un padara iespējamu vizuālu, kā arī tehnisku modernizāciju. Tas padara Autorezervesdalas24.lv par vienu no populārākajiem tirgotājiem autoamatieru, profesionālu autodarbnīcu, tūninga speciālistu un sacīkšu industrijas darbinieku vidū.

Populārākie produkti kategorijā Suspensija